Aylık Arşiv: Mart 2010

Bilinmeyen Numaralar Servisleri

118 80 reklamını ve buna cevap “118 18″ reklamını izlemişsinizdir.

118 80 reklamında yaratılmak istenen intiba bu numaranın 118′in yeni ulaşım numarası olduğu. Oysa gerçek bu değil. Bu numara 118′in yeni numarası filan değil, bambaşka bir bilinmeyen numaralar servisi.

Başka bilinmeyen numaralar servisleri de var.

Bilişim Teknolojileri ve İletişim Kurumu yani BTK bilinmeyen numaralar servisi vermek üzere 6 şirket yetkilendirmiş. Bunlar :

Telekomünikasyon Hizmetleri Ticaret A.Ş. :118 80, 118 10, 118 44

Doğan İletişim Elektronik Servis Hizmetleri ve Yayıncılık A.Ş. :118 38

Eretek Bilgisayar Hizmetleri Sanayii Dış Tic. A.Ş.: 118 88

Mega Uluslararası Telekomünikasyon Hizmetleri A.Ş.:118 81

TTNET A.Ş.:118 18, 118 20

Türknetcell Telekomünikasyon San. ve Tic. Ltd. Şti.:118 58

Türk Telekom ise servisini 118 11′den sürdürüyor.

Çin Burcum Metal Maymun :)

Çin Astrolojisine Göre Maymun Burcu, Çin Astrolojisine Göre Maymun Burcu Özellikleri

Zeki, uyumlu, hilebazlığa yatkın, becerikli ve açıkgöz, büyüleyici.

Kişiliği

Bu kişilerin en dikkat çekici özellikleri etkileyici cazibeleridir. Hemen hemen herkes tarafından sevilirler. İlk bakışta bunların etkisinde kalmayanlar bile sonunda pes etmeye mahkumdur. Bu durum özellikle, erkek veya kadın Maymun yılında doğan kişi tarafından baştan çıkartılan kişi için doğrudur. Hemen hemen hepsinde büyüleyici bir güç vardır. Biraz gayret sarfetseler kuşları ağaç dallarından aşağı indirebilirler. Maymun yılında doğanlar herkesten daha fazla nüktedandırlar.

Hazırcevaplıkları da gelişmiştir. Bunlarda doğuştan gelen orijinal (özgün) fikirler ve yaratma kabiliyeti vardır. Çok çabuk öğrenirler ve bazen çok şeytanca davranışları olabilir. Gerçeği kolayca saptırırlar ve istedikleri hedefe ulaşmak için bu niyetlerini kullanarak başarı sağlarlar. Bu durum onların olumsuz yanları sayılabilir. İçlerinden çok usta ve zeki dolandırıcılar çıkabilir. Yine de çoğunlukla başkaları üzerindeki büyüleyici etkilerini aldatmak yerine tercih ettikleri görülür.

Duygusal Yaşamları

Bu kişi hemen herkesle iyi geçinir. Fakat uzun süre beraberlik kuracağı insanı bulmakta zorluk çekerler. Buradaki sorun şudur. Bunlar karşılarındaki insana daha çok sıcaklık ve sevgi sunarlar. Beraber olduğu kişi, erkek veya kadın farketmez, kendisinden esirgenen ilgi ve alakayı dışarıya gösteriyor hissine kapılır. Yine de bir ilişki kurulduğunda normal bir maymun yılı doğumlu kişisi mükemmel bir eş olur. Maymun yılında doğanlar ile en az uyum sağlayacak kişiler Kaplan yılında doğanlardır. Çünkü Maymun yılında doğanlara hilebaz gözüyle bakarlar. Maymun yılında doğanlar birbirlerinin eksikliklerini tamamladıkları takdirde birbirleriyle uyum sağlayabilirler.

Maymun Yılında Elementler

Tüm elementlerin kutupsallığı (+) dır.

· Metal – Maymun: Maymun yılında doğanlar arasında en savaşçı olanıdır. Para kazanmasını bilir ve bu konuda hüner sahibidir. Bu kişiler başkalarından emir almayı kolaylıkla sindiremezler.