Aylık Arşiv: Şubat 2009

tekurunler.com

Yeni Projemiz tekurunler.com. Sitenin amacı tek ürün sitelerinin hepsini bir arada takip edebilmek. Bilmeyenler için bazı e-ticaret siteleri günde sadece bir ürün satıyorlar. Yerli siteler yabancıları kadar iş yapmasade Türkiyede de gelişmekte olan bir sistem. O gün için seçilen ürün gece 12 de devreye giriyor ve olması gereken diğer e-ticaret sitelerinden çok daha ucuz olması.

Tekurunler.com şu anda 28 adet bu tarz yerli siteyi anlık olarak okuyup sizlere hepsini bir arada sunuyor. Lakin bu sitelerden 7 tanesi an itibarı ile kapalı yada inaktif durumdalar :(

Tekurunler.com şu aşamada test yayınında denebilir. Ürün detayı sayfası için planlanan fonksiyonların henüz %20 si aktif durumda çok yakın bir zamanda diğer fonksiyonlar da devreye girecekler ;) .

Tekurunler.com projesi xhtml1.1, div-css, AJAX kullanarak web 2.0 konseptlerini destekliyor. Alt yapı LAMP ile geliştirildi. SEO konusunda da bir çok siteye göre çok gelişmiş durumda olan projenin sizlere faydalı olmasını dilerken Proje ekibini de tanıtmak isterim :

Ergün KOÇAK
Onur BAYRAK

Projenin gelişiminde yorumlarınız bize yol gösterecektir ;)

Sokrates’in Savunması

Bu akşam Alkım kitabevinden kitap alma çılgınlığı yaşadım :) böyle bu hafta içerisinde kitaba yatırımım 400 YTL civarına ulaştı. Kendimi tutmasa idim bu rakam çok da yukarılara çıkabilirdi. İşin enteresan yanı bu kitapların çoğunu belki hepsini online olarak içerdikleri bilgileri google vasıtası ile bulabilecek olmam. Lakin bu konuda biraz eski kafalıyım; kitabı fiziksel olarak elimde tutmak sayfalarını ellerimle çevirmek ekrandan okumakdan çok daha fazla zevk veriyor :)

Gelelim “Sokrates’in Savunmasına” : felsefe bilgim sabahlara kadar yaptığım sohbet ve muhabbetlerden okuduğum birkaç kitapdan öte olmayan ben, Sokrates’in sadece bir felsefeci olduğunu bilerek, hayatını bilmeyerek, eserlerini de hiç okumamış olarak kendimi Sokrates kitapları karşısında buluverdim. Minicik fıçıcık içi dolu turşucuk tadında kitaplar birer lokma görününce, 3 kitabı sepete “fizksel olarak sepete” atıverdim :)

Sokrates kendini çok güzel savunmuş, zamanı da düşünerek çok zeki bir adam olduğu aşikar. Savunma şekli güzel, yaklaşımları kusursuz denebilecek seviyede. Lakin değinmeden edemeyeceğim nokta; artık yazılara pek kaptıramamam ve kitabı biraz da onu suçlayanlar gözüyle okumaya çalışmam sayesinde açıkları olduğunu gördüm, lakin bu açıklar ile kendisine verilebilecek ceza ölüm olamaz, oldurulamaz.

Her düşünür, insanlık ve kendi için acı çeken gibi iyiliklerinin karşılığında ölümle ödüllendirilmiş güzel bir insan diyebilirim… şimdilik… diğer kitaplarıda okuyabilir isem eğer onlarla ilgili de ufak tefek yorumlarım olacak… inşallah … :D