Aylık Arşiv: Ocak 2008

Teketek.com’u açtık

4 ay gibi çok kısa bir sürede Teketek.com gibi Enterprise “Kurumsal” seviyedeki bir E-ticaret projesini daha tamamlayıp yayına aldık.

Projenin alt yapısı ile ilgili olarak site arkası sayfasına bakılabilir “yazmaya üşenip referans verme mod on :) ”.

Alt yapıda bol bol ayakıs “AJAX” (ki Hollanda da bir Futbol takımıdır), WEB 2.0 tasarım ve teknikleri, XHTML, DivCSS gibi son moda şeyler kullanıldı. Ayrıca “Techinox ECommerce Engine” ile de alt yapının extendiblitesi arttırıldı “yoksa siz de tarzanca ingilizce kullananmaktan haz alanlardan mısınız :)

Proje sırasında ekip geceli gündüzlü çalışmaktan çizecek duruma gelse dahi halen sağlıklı görünmekteler. Teketek tarafında veri girişleri ve mevcut verilerin temizlenmesi konusunda çalışan ekip de hakeza aynı duruma gelse dahi son alınan haberler şu anda gayet mutlu ve huzurlu oldukları yönünde.

En kısa zamanda Proje açılışını kutlamak için janjanlı bir organizasyon yapılması planlanmakta. O zamana kadar “Eye Of The Tiger” ın bilimum versiyonunu dinlemekten bıkmış olan ekip bu akşam bir partide “farklı” ses tınıları dinleyerek Nirvanaya ulaşmaya çalışacak.

Vatana millete hayırlı olsun dileklerimizi iletirken, alt yapıda emeği geçen herkese ve Teketek ekibine de teşekkürleri bir borç biliriz efenim…

Proje alt yapısında emeği geçen dostlarım;
Hakan Emrah OLGUN
Onur BAYRAK
Ergün KOÇAK