Aylık Arşiv: Şubat 2007

Diploma almak !?

Tüm dünya bana karşı birleşip diplomamı almaya zorlamasa idi, sanırım almazdım o kağıt parçasını :) lakin artık elimde benimde bir mühendis numaram var artık.

Okula gittim, sisli ve soğuk bir hava… ortalıkta bando mızıka falan da yok… Yahya bile okulda değil :) arşive gittim bikaç evrak imzalat dediler gittim imzalattım… geldim verdiler diplomayı.

- bu kadar mı, bitti mi ?
- evet bitti ?
- yani başka bişi yok ?
- evet yok
- iyi alıyorum o zaman diplomayı ?
- aaaalll ?

aldım koşar adım uzaklaştım. hocalara kestane şekeri ikram edip helalleşmek istedim, Oditoryumda toplantıdaymışlar. Kısmetli iki hoca ve Suna Hanıma ikram edebildim. Ufak ayrıntılar da var ama gerek yok ;)

Artık belgeli bir mühendisim :) kime dedi isem sen zaten çoktan almıştın bizim gözümüzde demezler mi, ümüklerini sıkasım geldi :D

Flash ve XML

Flash içerisinde resimlere takla attırmak ayrı bir meziyet olsada, sabit içerik yerine XML den bu imajları almak tabi ki tasarımcının değil coder dediğimiz hatta kotçu diye de anılan zatı muhteremlere mahsus bunun için araaştırma yaparkene bi de ne göreyim birileri bu konuyu anlatan çok güzel bir makale yazmış lakin ingilizce :) ilk fırsatta “kırmızı kar yağınca, ki rusyada yağmış” Türkçe bir makale koymalıyım ama o zamana kadar şurdan idare edebilirsiniz :

Kirupa Flash XML Fotoğraf Galerisi

Selam Olsun

Böylece net camiasına bir günlük daha eklendi :)